Oczyszczająca herbata z czystka

/ 10

Picie herbaty z czystka to bardzo dobry sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn i podniesienie jego odporności, gdyż ma właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Czystek pity regularnie neutralizuje również zapach potu, co sprawia, że nie przyciągamy komarów i kleszczy.

Czystek w filiżance i dzbanku

Czystek najlepiej, aby pochodził z upraw BIO i z pociętego suszu liści i kwiatów bez łodyg, które ponoć nie mają właściwości oczyszczających, a jedynie wypełniają opakowanie. Każdy pewnie wie, że wszelkie suplementy diety należy stosować regularnie i przez dłuższy okres, wtedy dopiero można ocenić ich wpływ na nasz organizm. Z dostępnych informacji wynika, że pierwsze efekty picia czystka można odczuć już po 7 dniach regularnego stosowania, a po 30 zdecydowaną poprawę samopoczucia. Herbatka z czystka jest zalecana osobom palącym lub rzucającym palenie, aby oczyszczać organizm z nagromadzonych substancji szkodliwych.

Picie czystka dopiero rozpoczynam i chcę zaprezentować sposób, w jaki go przygotowuję i moje subiektywne odczucia, jeśli chodzi o jego smak i działanie. Susz czystka ma bardzo przyjemny zapach, który po zaparzeniu przypomina odrobinę zapach kwiatu lipy. Smak delikatny, przy dłuższym zaparzaniu z minimalną nutką goryczki, która nie jest wyczuwalna, gdy dodamy odrobinę miodu lub innej naturalnej substancji słodzącej. Jeśli musicie uważać na poziom cukru, to sprawdzi się np. erytrytol Słodki Eryk

Muszę przyznać, że po tygodniu codziennego picia 250 ml herbatki z czystka, obserwuję, że mam więcej energii i lepszą przemianę materii. Mam nadzieję, że po pewnym czasie zaobserwuję więcej dobroczynnego działania czystka na mój organizm. Wcześniej słyszałam dużo dobrego o piciu herbaty z czystka, a teraz dzięki uprzejmości Propharma24.pl mam możliwość przetestowania i sprawdzenia jej właściwości na sobie.

Jestem ciekawa, czy znacie herbatę z czystka i jakie są Wasze odczucia po jej dłuższym piciu?
Napar z suszu BIO czystka, herbatka

Składniki na herbatkę z czystka:

(na 1 porcję)
  • 5 g (łyżka) suszu z liści czystka Dr Gaja
  • 250 ml wrzątku
  • miód (opcjonalnie)
  • plasterek cytryny (opcjonalnie)

Jak przygotować napar z czystka?

  1. Ziele czystka wsypać najlepiej do dzbanuszka z sitkiem, który służy do zaparzania ziół i zalać wrzątkiem.
  2. Dzbanek przykryć i parzyć 5 - 8 minut, po czym odcedzić i przelać płyn do filiżanki.
  3. Po lekkim przestudzeniu można posłodzić i dodać plasterek cytryny, a w okresie letnim dodać również kostki lodu.
  4. Jedną porcję czystka można zaparzać trzy razy.
  5. Czystek polecam pić w ciągu dnia, gdyż ma działanie moczopędne i na pewno częściej będziemy korzystać z toalety.

    Z ziela czystka można również przygotować wywar i używać go do płukania w stanach zapalnych gardła, przemywania skóry z trądzikiem, a nawet do spryskiwania zwierzaków, aby odstraszyć komary i kleszcze.

Jak przygotować wywar z czystka?

  1. 10 g (2 łyżki) czystka zalać 300 - 400 ml wody i gotować około 10 minut. 
  2. Przykryć i odstawić do wystudzenia, a następnie przecedzić przez sitko.

Komentarze

  1. Nie piłam jeszcze, ale mam już od jakiegoś czasu kupiony :) Jakoś zapominam...

    OdpowiedzUsuń
  2. mam zawsze w szafce tę herbatkę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piję regularnie. Uwielbiam go za smak i jego cudne właściwości.
    Polecam ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. Muszę wypróbować Twoją wersję z miodem i cytryną. Niestety moje podejścia do czystka kończyły się klęska. Nie potrafię się przemóc, ten smak zupełnie mi nie odpowiada:( Mam nadzieję, że z dodatkami jakoś pójdzie:D Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję i również pozdrawiam :) Polecam spróbować, ja lubię bez dodatków.

      Usuń
  5. Myślisz, że taka herbatka ma też działanie lekko pobudzające? Ostatnio w pracy bardzo brakuje mi energii i chciałbym dodać jej sobie, ale czymś jak najbardziej naturalnym. Kawa w moim przypadku nie wchodzi w grę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Piję czystek już drugi tydzień i w mojej ocenie mam po nim więcej energii. Zastąpiłam poranną kawę filiżanką czystka, więc to on pewnie na mnie tak działa. Proponuję spróbować :)

      Usuń
  6. Wow, że naprawdę można kawę zastąpić? Koniecznie muszę spróbowac, bo ostatnio za dużo tej kawy pijam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po kawie jest nagłe pobudzenie, które po krótkim czasie mija. Czystek tak nie działa, ja odczuwam po prostu, że mam nieco więcej energii i jaśniejszy umysł.

      Usuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za odwiedziny 😊 Jest mi bardzo miło, że mój blog Ciebie zainteresował. Ucieszy mnie również Twój komentarz i polubienie mego profilu Facebook, Twitter lub Instagram.
Uwaga! Komentarze, które w treści zawierają linki do stron poza tym blogiem, są traktowane jako spam i usuwane 😑

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Kuchcik gotuje — przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady

Blog kulinarny, na którym znajdziesz przepisy na proste, mniej i bardziej pracochłonne, smaczne i zdrowe dania, kuchnia domowa w nieco lżejszej odsłonie oraz smaki świata w moim wydaniu. Znajdziesz tu tylko sprawdzone przepisy, które zostały wypróbowane i zaakceptowane przez domowników i gości.

Przepisy

Przepisy kulinarne na pyszne pieczone ciasta np. seromakowiec, czy moja ulubiona malinowa chmurka, ale i łatwe do zrobienia ciasta bez pieczenia np.ciasto z jabłkami lub sernik bez pieczenia.

Domowe wypieki zazwyczaj są o umiarkowanej słodyczy, na co zwracam uwagę w opisie przepisu. Na stronie znajdziesz pomysły na śniadanie - naleśniki, na obiad - gulasz, a na kolację - pasta jajeczna. Z moich przepisów przygotujesz zdrowe surówki i sałatki, potrawy z mięsa i ryb oraz proste pieczywo, zupy i przetwory.

Przepisy i ich przygotowanie staram się dokładnie opisywać, aby nawet mniej doświadczone w kuchni osoby mogły je wykonać. Część przepisów ma już dodaną szacunkową liczbę kalorii w 100 g dania, aby można było korzystać z nich, będąc nawet na diecie.

Gotowanie

Gotuję z produktów jak najmniej przetworzonych, aby dania były nie tylko smaczne, ale pożywne i zdrowe. Do przygotowania używam jak najwyższej jakości produktów, które nie zawierają poprawiaczy smaku i wyglądu. Preferuję naturalne i sezonowe produkty, które dostępne są na lokalnym rynku. Do przyprawiania potraw używam świeżych lub suszonych ziół.

Gotowanie w domu jest dobrym sposobem na wyrobienie w sobie nawyku zwracania uwagi na to, co jemy i czym karmimy swoich bliskich. Dzięki przygotowywaniu posiłków w domu zwracamy większą uwagę na skład produktów, z których je robimy i zdrowiej się odżywiamy. Główną zaletą i chyba najważniejszą gotowania w domu jest to, że rzadziej sięgamy po niezdrowe dania gotowe typu fast food.

Potrawy doprawiam, jeśli chodzi o pikantność, słoność, czy słodycz zazwyczaj umiarkowanie. Każdy powinien doprawić potrawę według swoich upodobań.

Blog kulinarny

Blog kulinarny o kuchni i zdrowym gotowaniu jest również książką zawierającą najlepsze przepisy na dania, które lubią moi bliscy.

Wśród przepisów może zachwycić szybki deser, ale i bardziej wymagające ciasto drożdżowe, czy pyszna szarlotka.

Przepisy na dania obiadowe mają również dużo zwolenników, a szczególnie moje ulubione danie fasolka po bretońsku, a z dań mięsnych karkówka po cygańsku.Polecam również moje ulubione placki i sałatki, które często są wegetariańskie.

Zapraszam po przepis

Będzie mi bardzo miło, jeśli skorzystasz z moich przepisów i odwiedzisz mnie ponownie. Jestem pewna, że ze mną polubisz gotowanie, bo to jest łatwe i przyjemne. Ucieszy mnie również każdy komentarz, a szczególnie z konstruktywną podpowiedzią, co mogę poprawić.
Zakaz kopiowania i powielania treści i zdjęć bez zgody autora
Copyright © 2015- Kuchcik gotuje - przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady