Domowa pizza jak z profesjonalnej pizzerii? Tak, to możliwe!


Domowa pizza o jakości jak z profesjonalnej pizzerii, czy to możliwe? Tak, jest to możliwe, nawet gdy w domu nie masz pieca opalanego drewnem. Wypieczesz pizzę o jakości porównywalnej do pizzy z najlepszej pizzerii, dzięki pieczeniu jej na kamieniu do pieczenia pizzy Pastone. Sprawdź, jego właściwości i zastosowanie!

Domowa pizza pieczona na granitowym kamieniu
Źródło: Pixabay
Ile razy rodzina prosiła o zrobienie pizzy, a z Twojej strony była odmowa jej zrobienia? Znam to, również często do tej pory odmawiałam, gdyż mój piekarnik nie ma tak dużej mocy, aby pizza była dobrze wypieczona. Przy obecnych cenach pizzy częste wyjścia z rodziną do lokalu raczej odpadają, gdyż zbyt mocno obciążają domowy budżet. Dlatego pieczenie pizzy w domu bardziej się opłaca i może być świetnym sposobem do zaangażowania rodziny w jej przygotowanie, a tym samym miłym spędzeniem razem czasu i pogłębieniem więzi z rodziną. Do wspólnego robienia pizzy warto zaprosić nie tylko rodzinę, ale i znajomych, którzy dzięki robieniu razem z nami pizzy, na pewno chętniej będą chcieli nas odwiedzać.

Co zrobić, aby domowa pizza była takiej samej jakości jak pizza z profesjonalnej pizzerii?

Niedawno odkryłam sposób na idealnie wypieczoną domową pizzę, bez potrzeby posiadania specjalnego pieca do pizzy. Moim odkryciem był kamień do pieczenia pizzy Pastone, który sprawił, że moja pizza teraz jest wypiekana na bardziej profesjonalnym poziomie. Nie muszę się już martwić, że pizza odpowiednio się nie wypiecze, bo temperatura domowego piekarnika jest zbyt niska. Profesjonalny kamień do pieczenia pizzy sprawił, że pieczenie pizzy stało się przyjemnością i stałym rytuałem w moim domu, przynajmniej raz w miesiącu. Plusem posiadania kamienia do pizzy jest to, że nie muszę już przejmować się budżetem, gdyż mogę sama zrobić pizzę jak z najlepszej pizzerii.

Najważniejsze zalety, które posiada kamień do pieczenia pizzy to:

  • świetnie kumuluje w sobie ciepło
  • równomiernie rozprowadza i oddaje ciepło
  • rozgrzewa się nawet do 600 stopni C
  • na powierzchni utrzymuje około 400 stopni C
  • wykonany jest z granitu
  • nie wydziela szkodliwych substancji
  • świetnie odprowadza wilgoć z ciasta
  • zastępuje piec do pieczenia pizzy opalany drewnem
  • pozwala na równomierne wypieczenie pizzy również od spodu

Co wpływa na jakość pieczonej pizzy w domu?

Każdy odpowie na to pytanie pewnie bez zastanowienia, że dobrej jakości składniki, z których robimy pizzę. Jest to prawidłowa odpowiedź, gdyż ciasto zrobione z włoskiej mąki do pizzy typu 00 i wysokiej jakości dodatki tworzą smak, ale to nie wszystko. Zasadniczą kwestią i nie wiem, czy nie najważniejszą podczas robienia pizzy w domu, jest sposób jej wypiekania. Pizza powinna być pieczona krótko, ale w wysokiej temperaturze, wtedy z zewnątrz będzie przyjemnie chrupiąca, a w środku miękka.

W domowych piekarnikach zazwyczaj nie ma możliwości ustawienia tak wysokiej temperatury, jaka jest w piecu do pieczenia pizzy opalanym drewnem. Osiągnięcie wymaganej temperatury do pieczenia pizzy w domowym piekarniku jest jednak możliwe. Z pomocą przychodzi profesjonalny kamień do pizzy Pastone, którego właściwości wymieniłam powyżej. Granitowy kamień do piekarnika po rozgrzaniu pozwala na wypieczenie pizzy takiej jak z profesjonalnej pizzerii.

Jak korzystać z kamienia do pieczenia pizzy w domu?

Nowy kamień do pizzy trzeba najpierw starannie przetrzeć wilgotną szmatką bez detergentów i wysuszyć. Kamień do pieczenia pizzy należy włożyć do zimnego piekarnika, zachowując odstęp od górnej grzałki około 10 cm. Piekarnik ustawić na najwyższą możliwą dla danego piekarnika temperaturę, grzanie tylko górnej grzałki (grill). Na rozgrzany kamień za pomocą specjalnej łopatki położyć pizzę i piec krótko z włączoną górną grzałką. Rozgrzany kamień wypiecze pięknie pizzę od spodu, a grzałka grillowa od góry.

Ważne!

> Kamień do pizzy nie lubi nagłych zmian temperatury. Dlatego powoli go rozgrzewaj i pozwól, aby tak samo powoli wystygł po rozgrzaniu.
> Nie rozgrzewaj nagle mokrego ani bardzo zimnego kamienia, gdyż może pęknąć.
> Nie smaruj kamienia olejem, gdyż olej będzie się przepalać i dymić. Spalony olej może również zmienić smak pizzy.
> Do nakładania pizzy używaj specjalnej łopatki i rękawic ochronnych, gdyż kamień bardzo mocno się nagrzewa.

*artykuł sponsorowany

Komentarze

Kuchcik gotuje — przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady

Blog kulinarny, na którym znajdziesz przepisy na proste, mniej i bardziej pracochłonne, smaczne i zdrowe dania, kuchnia domowa w nieco lżejszej odsłonie oraz smaki świata w moim wydaniu. Znajdziesz tu tylko sprawdzone przepisy, które zostały wypróbowane i zaakceptowane przez domowników i gości.

Przepisy

Przepisy kulinarne na pyszne pieczone ciasta np. seromakowiec, czy moja ulubiona malinowa chmurka, ale i łatwe do zrobienia ciasta bez pieczenia np.ciasto z jabłkami lub sernik bez pieczenia.

Domowe wypieki zazwyczaj są o umiarkowanej słodyczy, na co zwracam uwagę w opisie przepisu. Na stronie znajdziesz pomysły na śniadanie - naleśniki, na obiad - gulasz, a na kolację - pasta jajeczna. Z moich przepisów przygotujesz zdrowe surówki i sałatki, potrawy z mięsa i ryb oraz proste pieczywo, zupy i przetwory.

Przepisy i ich przygotowanie staram się dokładnie opisywać, aby nawet mniej doświadczone w kuchni osoby mogły je wykonać. Część przepisów ma już dodaną szacunkową liczbę kalorii w 100 g dania, aby można było korzystać z nich, będąc nawet na diecie.

Gotowanie

Gotuję z produktów jak najmniej przetworzonych, aby dania były nie tylko smaczne, ale pożywne i zdrowe. Do przygotowania używam jak najwyższej jakości produktów, które nie zawierają poprawiaczy smaku i wyglądu. Preferuję naturalne i sezonowe produkty, które dostępne są na lokalnym rynku. Do przyprawiania potraw używam świeżych lub suszonych ziół.

Gotowanie w domu jest dobrym sposobem na wyrobienie w sobie nawyku zwracania uwagi na to, co jemy i czym karmimy swoich bliskich. Dzięki przygotowywaniu posiłków w domu zwracamy większą uwagę na skład produktów, z których je robimy i zdrowiej się odżywiamy. Główną zaletą i chyba najważniejszą gotowania w domu jest to, że rzadziej sięgamy po niezdrowe dania gotowe typu fast food.

Potrawy doprawiam, jeśli chodzi o pikantność, słoność, czy słodycz zazwyczaj umiarkowanie. Każdy powinien doprawić potrawę według swoich upodobań.

Blog kulinarny

Blog kulinarny o kuchni i zdrowym gotowaniu jest również książką zawierającą najlepsze przepisy na dania, które lubią moi bliscy.

Wśród przepisów może zachwycić szybki deser, ale i bardziej wymagające ciasto drożdżowe, czy pyszna szarlotka.

Przepisy na dania obiadowe mają również dużo zwolenników, a szczególnie moje ulubione danie fasolka po bretońsku, a z dań mięsnych karkówka po cygańsku.Polecam również moje ulubione placki i sałatki, które często są wegetariańskie.

Zapraszam po przepis

Będzie mi bardzo miło, jeśli skorzystasz z moich przepisów i odwiedzisz mnie ponownie. Jestem pewna, że ze mną polubisz gotowanie, bo to jest łatwe i przyjemne. Ucieszy mnie również każdy komentarz, a szczególnie z konstruktywną podpowiedzią, co mogę poprawić.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Zakaz kopiowania i powielania treści i zdjęć bez zgody autora
Copyright © 2015- Kuchcik gotuje - przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady