Oczyszczająca i wzmacniająca moc soków cold press

Moc soków tkwi w sposobie ich wytwarzania. Najzdrowsze są soki naturalne, niepasteryzowane, bez dodatku cukru, świeżo wyciskane metodą cold press. Soki wytwarzane tą metodą odpowiednie są również dla wegan i wegetarian. Zawierają same witaminy i minerały, dzięki czemu oczyszczają i wzmacniają organizm. Pokochają je na pewno osoby, które dbają o zdrowie i świadomie wybierają zdrowe składniki do swojej diety.

Dieta sokowa, soki tłoczone na zimno

Co to znaczy, że soki są cold press i dlaczego warto je pić?


Cold press jest to metoda wyciskania soku z warzyw i owoców na zimno, powoli i z kilku tonowym naciskiem na nie. Wysokie ciśnienie tłoczy miąższ na zimno, dzięki czemu sok zachowuje do 5 razy więcej enzymów, substancji odżywczych, witamin i minerałów niż sok otrzymany w inny sposób. Taka metoda tłoczenia soku nie powoduje jego utleniania się i nie pozbawia go antyoksydantów. Soki otrzymane w ten sposób mają krótki termin przydatności do spożycia, gdyż nie są pasteryzowane.

Metodę cold press wykorzystuje przy tłoczeniu swoich soków firma Sport Food Polska. Firma stworzyła całą linię soków tłoczonych metodą cold press, która zawiera soki odpowiednio dobrane do przeprowadzenia sokowej diety oczyszczającej.  Tak pozyskany sok jest skarbnicą witamin i minerałów, które na pewno wzmocnią nasz organizm i pomogą lepiej funkcjonować naszemu układowi odpornościowemu. Nasza skóra odzyska blask, a my sami energię do codziennych obowiązków.
Na stronie SPORTFOOD możecie sprawdzić, co dokładnie wchodzi w skład diety sokowej oferowanej przez firmę Sport Food i jakie zdrowe soki tłoczone na zimno ona zawiera.
Soki owocowe i warzywne tłoczone na zimno
Jesienią i zimą zawsze mam mniej energii i chęci do działania, pewnie dlatego, że mniej spożywam świeżych owoców i warzyw. Uwielbiam świeże owoce i warzywa, niestety mój organizm nie toleruje, gdy zjadam ich większą ilości. Postanowiłam więc wypróbować, zachwalaną przez wszystkich dietę skową licząc na to, że odzyskam siły witalne i oczyszczę organizm. Zdecydowałam się wypróbować soki produkowane i wysyłane prosto do domu przez firmę Sport Food. W sklepach niby dostępne są różne soki, na których widnieje napis „tłoczone na zimno”, ale z ich jakością i sposobem przechowywania bywa różnie.

Ze względu na opisane wcześniej problemy z jedzeniem owoców i warzyw, wypróbowałam dietę sokową tylko jednodniową. O dziwo mój organizm całkiem dobrze zniósł picie przez cały dzień samych soków i czułam się pełna energii. W następnych dniach sokiem zastępowałam jeden posiłek, piłam przed jedzeniem lub sok stanowił zamiennik mleka, lub jogurtu do musli na śniadanie. Na pewno za jakiś czas wypróbuję dietę oczyszczającą przez więcej dni, gdyż mój organizm zdecydowanie zaczął lepiej funkcjonować. Mam więcej energii i chęci do działania, nastąpiła poprawa przemiany materii. Pomimo braku słońca nie nachodzi na mnie już znużenie i zniechęcenie, co było częste od nastania jesieni. Mój organizm dostał duży zastrzyk witaminowy i zdecydowanie odżył.

Zobaczcie, jaki skład miały pyszne soki, które piłam na diecie sokowej jednodniowej:

Soki tłoczone na zimno Sport Food

Wieczna młodość:

szpinak, seler, pietruszka, jarmuż, ogórek, jabłko

Święty spokój:

truskawki, banan, jabłko

Eliksir miłości:

truskawki, jeżyny, jabłko, czarny sezam, mleko kokosowe


Świeże soki tłoczone na zimno

Piękna skóra:

pomarańcza, mięta, gruszka, jabłko, siemię lniane

Naturalny izotonik:

kokos, jabłko, nasiona chia

Szczupła talia:

wiśnia, truskawka, jabłko, agrest, porzeczka czarna, porzeczka czerwona

Wszystkie soki zawierały drobinki miąższu owoców lub warzyw, co zdecydowanie potwierdza ich naturalność. Każda butelka była z etykietą, na której był termin przydatności do spożycia. Butelki z sokami zapakowane były w styropianowe pudełko z wkładem chłodzącym, soki więc przyszły zimne. Jak zapewnia producent, soki są w 100% naturalne bez dodatku cukru i tak jest, gdyż wyczuwalna jest tylko słodycz samych owoców. Soki oprócz dobrego składu i smaku, mają również fajne nazwy.

Komentarze

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *