Pomysł na ciekawą kuchnię z wyspą? Wybierz oryginalne krzesła!

/ 4

Poszukujesz ciekawego pomysłu na aranżację nowoczesnej kuchni z wyspą? Oryginalnym elementem staną się krzesła barowe! To funkcjonalne rozwiązanie jest coraz częściej stosowane w polskich domach. Dzięki różnorodnym modelom bez trudu dobierzesz stołki, które wpasują się w styl pomieszczenia. Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając meble tego typu?

Kuchnia z wyspą, krzesła

Zanim zdecydujesz się na krzesła, zwróć uwagę na wysokość blatu

Krzesła do wyspy inaczej nazywane są hokerami albo stołkami barowymi, bo to w końcu tam można je najczęściej spotkać. Jak odpowiednio dobrać ten rodzaj mebla, żeby nie było później problemów z funkcjonalnością? Jednym z istotnych czynników są tutaj wymiary. Wysokość siedziska krzesła powinna być przynajmniej o 20 centymetrów niższa niż wysokość blatu wyspy. Jeśli stołek będzie wyższy, prawdopodobnie nie będziesz miał wystarczającej ilości miejsca na to, żeby wygodnie usiąść. Jeżeli w tej części kuchni korzystać będą osoby o niskim wzroście, warto wybrać albo niewysoki blat, albo hokery, których wysokość można regulować.

Przy wyborze stołków barowych ważne są odpowiednie odległości

Szary hoker z oparciem
Aby każdy z domowników mógł używać hokerów i wyspy, trzeba zwrócić uwagę również na zachowanie odpowiednich odległości. Zanim zdecydujesz się na to, w jakiej liczbie chcesz nabyć krzesła do wyspy, sprawdź, ile ich tam się zmieści. Ważne jest, żeby pomiędzy nimi była wolna przestrzeń. W przeciwnym razie będą stały zbyt blisko siebie. W efekcie korzystanie z hokerów będzie znacznie utrudnione. Poza tym należy też pamiętać o miejscu dla nóg – tutaj odległość siedziska od blatu powinna wynosić około 20 centymetrów. Istotne jest również dobranie odpowiednio dużego siedziska. Ten element powinien być dopasowany do osób, które najczęściej zamierzają siedzieć na stołkach, czyli do domowników.

Dopasuj krzesła do swoich wymagań

Nie zapomnij zwrócić uwagi na dodatki i funkcje, które posiadają wybrane modele. Krzesła do wyspy dostępne tutaj posiadają aż 10 lat gwarancji. Jeśli ze stołków barowych będą korzystały osoby o różnym wzroście, na przykład dorośli oraz małe dzieci, warto zakupić krzesła z regulowaną wysokością. Możesz również dobrać krzesła do wyspy zarówno z oparciem, jak i bez. Wybór tej drugiej opcji pozwala na wsunięcie ich pod blat, gdy stoją nieużywane. Jest to dobry sposób na zwiększenie wolnej przestrzeni. Niektóre ze stołków barowych posiadają również podłokietniki. Warto wybrać modele, które się z nich składają oraz mają oparcie, jeżeli zamierzasz spędzać w siedzisku sporo czasu. W ten sposób będzie to znacznie bardziej komfortowe. 

Zwróć również uwagę na podstawę krzesła. Najważniejsze jest, aby była stabilna. Musi przecież zapewnić ci bezpieczeństwo podczas siedzenia. Dostępne są zarówno stołki na jednej nodze, jak i na trzech czy czterech. Ten detal warto dobrać do swoich upodobań.

Czarny hoker z metalowymi nóżkami
Krzesła drewniane lub metalowe – wybierz te, które pasują do wystroju

Obecnie dostępnych jest mnóstwo modeli, które różnią się między sobą nie tylko formą, ale także i materiałem, z  jakiego są wykonane. To wszystko sprawia, że bez trudu dobierzesz krzesła pasujące do wystroju danego pomieszczenia. Stołek stworzony z metalu czy też posiadający metalowe elementy świetnie sprawdzi się w aranżacjach w surowym stylu industrialnym. Ale równie dobrze nada się jako element nowoczesnego wystroju. Dużą zaletą jest łatwość, z jaką utrzymasz je w czystości. Z kolei krzesła z siedziskiem obitym aksamitem swoją elegancją będą dobrze wpasowywały się w styl glamour. Natomiast meble z drewnianymi akcentami idealnie zgrają się z pomieszczeniem w stylu skandynawskim.

Krzesło barowe do kuchni

Krzesła barowe stojące przy wyspie są bez wątpienia interesującym dodatkiem, który spowoduje, że twoja kuchnia stanie się bardziej oryginalna. Różnorodność modeli sprawia, że bez większych problemów wybierzesz meble pasujące do ogólnej aranżacji pomieszczenia. Nie możesz jednak zapominać o tym, żeby dokładnie przemyśleć swój zakup. Zdecyduj najpierw, jakie udogodnienia będą ci niezbędne oraz sprawdź, jaką przestrzenią dysponujesz. Odpowiednie wymiary są w końcu niezwykle istotne przy doborze stołków do wyspy.

*artykuł zewnętrzny

Komentarze

  1. Pomocne wskazówki. O wymiarach krzeseł często się zapomina, a to bardzo ważna kwestia dla wygody.

    OdpowiedzUsuń
  2. Marzy mi się taka kuchnia, ale to jeszcze odległe marzenie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Taka kuchnia to skarb. Moja jest taka malutka, że ciężko cokolwiek zrobić

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za odwiedziny 😊 Jest mi bardzo miło, że mój blog Ciebie zainteresował. Ucieszy mnie również Twój komentarz i polubienie mego profilu Facebook, Twitter lub Instagram.
Uwaga! Komentarze, które w treści zawierają linki do stron poza tym blogiem, są traktowane jako spam i usuwane 😑

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *