2017-01-28

Kasza gryczana z warzywami

Kasza gryczana z warzywami to szybkie do przygotowania, smaczne, a do tego jeszcze zdrowe danie, które dodatkowo w wersji podstawowej może być dla wegetarian, a po dodaniu sera lub mięsa możemy zadowolić również osoby lubiące bardziej kaloryczne posiłki.

Kasza z warzywami

2017-01-25

Seromakowiec bez spodu

Ciasto, które zadowoli osoby lubiące serniki i makowce. Z połączenia sera z makiem, powstało łatwe do przygotowania, bardzo smaczne, lekko wilgotne ciasto. Seromakowiec uwielbiają wszyscy w moim domu i dlatego z wielką przyjemnością go przygotowuję na deser.


Ciasto z sera i maku

2017-01-22

Stek wołowy New York z rozmarynem

Męska część domowników bardzo lubi steki wołowe, więc co pewien czas goszczą one na naszym stole. Ostatnio przygotowałam New York stek, który jest z rostbefu i jest odrobinę twardszy od polędwicy wołowej, ale ma za to więcej smaku. Tego typu stek zawiera niezbyt duży pasek tłuszczyku, który podczas smażenia świetnie rozprowadza smak i nadaje miękkości mięsu.


Stek z rozmarynem

2017-01-19

Piernik z powidłami

Piernik z powidłami był na moim świątecznym stole jednym z ciast, po które najczęściej wszyscy sięgali. Stwierdziliśmy nawet, że struktura i smak tego piernika przypomina smak dostępnych w sklepie pierniczków w czekoladzie z marmoladą. Smak piernika kojarzy się zazwyczaj ze świętami, ale ja czasami robię go też po nich, szczególnie w szare i chłodne dni.

Ciasto piernik

2017-01-17

Pierś kurczaka z warzywami z szybkowaru

Pierś kurczaka z warzywami z szybkowaru to bardzo zdrowe, szybkie do zrobienia i smaczne danie obiadowe. Przygotowując kurczaka w szybkowarze, nie musimy mieszać i pilnować, aby danie się nie przypaliło, a zapach gotowanego jedzenia nie unosi się po całej kuchni w trakcie gotowania.


Kurczaka z warzywami z szybkowaru

2017-01-15

Dorsz z warzywami

Dorsz jest chudą, bardzo smaczną i łatwą do przygotowania rybą. Zawiera dużo potasu, fosforu, selenu, niacyny oraz witaminy B6 i B12. Najlepsza jest oczywiście świeża polędwica z dorsza, gdyż nie traci swoich walorów w czasie rozmrażania. Szkoda, że dostęp do świeżej ryby mają zapewne tylko, osoby mieszkające nad morzem lub w większych miastach.

Smażony dorsz z warzywami

2017-01-11

3 bit - ciasto bez pieczenia

Od ciasta oczekujemy zazwyczaj, aby było smaczne i łatwe do przygotowania, a jeszcze byłoby dobrze, aby nie wymagało pieczenia. Ciasto 3 bit właśnie takie jest, chociaż nie wiem, dlaczego wcześniej je omijałam i myślałam, że jest bardzo słodkie i zbyt kremowe, a na prawdę w smaku jest bardzo delikatne i o umiarkowanej słodyczy.


Ciasto 3 bit na deser

2017-01-09

Surówka z marchewki i jabłka z imbirem

Surówka z marchewki i jabłka to najprostsza, najsmaczniejsza i najczęściej zapewne przygotowywana surówka w moim domu. Od pewnego czasu, ta surówka odrobinę zmieniła swoje oblicza, za sprawą imbiru marchewka i jabłko smakują jeszcze bardziej. Imbir wydobył i podkreślił jeszcze bardziej cały smak i aromat zarówno marchewki, jak i jabłka.

Marchewka z jabłkiem

2017-01-05

Pierś kurczaka w tempurze

Smaczne i bardzo szybkie do przygotowania danie z piersi kurczaka w tempurze. Kawałki piersi kurczaka smażone w tempurze, w środku są miękkie i soczyste, z zewnątrz zaś złociste i chrupiące.

Kurczak w tempurze

2017-01-02

Papryka z kaszą gryczaną i warzywami

Papryka z kaszą gryczaną i warzywami to smaczne i bardzo zdrowe danie, które powstało pod wpływem chwili i tego, co znalazłam w lodówce. Mogę je śmiało zaliczyć do dań wegetariańskich, gdyż nie zawiera mięsa i tłuszczu. Polecam je na obiad szczególnie dzieciom i osobom dbającym o zdrowe odżywianie.

Pieczona papryka z warzywami

Drukuj

strzałka do góry