Wędzarnia ogrodowa - fantastyczny sposób na domowe specjały dla całej rodziny

/ 3


Wędzarnia ogrodowa coraz bardziej zyskuje na popularności z uwagi na fakt, iż wędliny w sklepach mają obecnie bardzo dużo konserwantów. Każdy z nas pragnie dostarczać zdrowych i smacznych produktów spożywczych swojej rodzinie, a więc najlepiej jest je przygotować samemu.



Wędzarnia ogrodowa i jej najważniejsze zalety


Wędzarnie nie muszą być ogromnych rozmiarów i nie muszą zajmować połowy ogrodu. Obecnie na rynku można znaleźć całe mnóstwo bardzo ciekawych, niewielkich i często mobilnych produktów, które charakteryzują się doskonałymi parametrami. Dlatego po zakończeniu wędzenia można je swobodnie schować w piwnicy lub w garażu, aby nikomu nie przeszkadzały.
Dodatkowo w wędzarni ogrodowej można przygotowywać różnego rodzaju produkty, począwszy od mięs i smacznych wędlin, poprzez różnego rodzaju sery, a na rybach skończywszy. Ponadto mamy pewność, że wszystkie przygotowane w wędzarni ogrodowej specjały nie tylko będą miały wspaniały aromat i nieziemski smak, ale również będą pozbawione konserwantów.

Wędzarnia ogrodowa i jej podstawowe elementy


Każda wędzarnia musi posiadać kilka bazowych elementów: podstawą jest tutaj palenisko służące do wytwarzania dymu. To właśnie tutaj spalane będzie drewno, które dostarczy dym potrzebny do wędzenia. Może mieć ono wbudowany ruszt lub efektowne, żeliwne drzwiczki. Kolejnym istotnym elementem jest komora wędzarnicza z prętami do wieszania mięsa i wędlin.
Bardzo ważne są również takie dodatki jak kije, haki lub siatki, na których wiesza się lub kładzie produkty przeznaczone do wędzenia. Żadna wędzarnia nie może istnieć bez szybru pozwalającego na kontrolę temperatury oraz ilość dymu wewnątrz komór poprzez regulację stopnia jego otwarcia. I na końcu termometr, który usytuowany jest na jednej ze ścian urządzenia.

Jakie wędzarnie najlepsze dla małego ogrodu?


Dla ogrodu o małym metrażu najlepsze będzie kompaktowe urządzenie przenośne wykonane zazwyczaj ze stali nierdzewnej lub grubej blachy stalowej zabezpieczonej proszkowo. Urządzenie zazwyczaj wyposażone jest w mocny uchwyt, który pomaga je przenosić z miejsca na miejsce.
Ponadto dla małych ogrodów doskonałym rozwiązaniem będą również wędzarnie elektryczne dostępne w wielu różnych wersjach. Dzięki użyciu gałki elektrycznej możliwe jest zapewnienie powtarzalnych warunków wędzenia, a więc wyśmienitych specjałów uwędzonych w tej samej temperaturze za każdym razem.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Gastrosilesia.pl

Komentarze

  1. Ja niestety nie mam ogrodu i bardzo żałuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam ogród, ale nigdy nie myślałam o wędzarni, ciekawy pomysł :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zawsze marzyłam o takiej wędzarni, tylko u mnie prawie nikt nie jada mięsa. Pozdrówka :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za odwiedziny 😊 Jest mi bardzo miło, że mój blog Ciebie zainteresował. Ucieszy mnie również Twój komentarz i polubienie mego profilu Facebook, Twitter lub Instagram.
Uwaga! Komentarze, które w treści zawierają linki do stron poza tym blogiem, są traktowane jako spam i usuwane 😑

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Kuchcik gotuje — przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady

Blog kulinarny, na którym znajdziesz przepisy na proste, mniej i bardziej pracochłonne, smaczne i zdrowe dania, kuchnia domowa w nieco lżejszej odsłonie oraz smaki świata w moim wydaniu. Znajdziesz tu tylko sprawdzone przepisy, które zostały wypróbowane i zaakceptowane przez domowników i gości.

Przepisy

Przepisy kulinarne na pyszne pieczone ciasta np. seromakowiec, czy moja ulubiona malinowa chmurka, ale i łatwe do zrobienia ciasta bez pieczenia np.ciasto z jabłkami lub sernik bez pieczenia.

Domowe wypieki zazwyczaj są o umiarkowanej słodyczy, na co zwracam uwagę w opisie przepisu. Na stronie znajdziesz pomysły na śniadanie - naleśniki, na obiad - gulasz, a na kolację - pasta jajeczna. Z moich przepisów przygotujesz zdrowe surówki i sałatki, potrawy z mięsa i ryb oraz proste pieczywo, zupy i przetwory.

Przepisy i ich przygotowanie staram się dokładnie opisywać, aby nawet mniej doświadczone w kuchni osoby mogły je wykonać. Część przepisów ma już dodaną szacunkową liczbę kalorii w 100 g dania, aby można było korzystać z nich, będąc nawet na diecie.

Gotowanie

Gotuję z produktów jak najmniej przetworzonych, aby dania były nie tylko smaczne, ale pożywne i zdrowe. Do przygotowania używam jak najwyższej jakości produktów, które nie zawierają poprawiaczy smaku i wyglądu. Preferuję naturalne i sezonowe produkty, które dostępne są na lokalnym rynku. Do przyprawiania potraw używam świeżych lub suszonych ziół.

Gotowanie w domu jest dobrym sposobem na wyrobienie w sobie nawyku zwracania uwagi na to, co jemy i czym karmimy swoich bliskich. Dzięki przygotowywaniu posiłków w domu zwracamy większą uwagę na skład produktów, z których je robimy i zdrowiej się odżywiamy. Główną zaletą i chyba najważniejszą gotowania w domu jest to, że rzadziej sięgamy po niezdrowe dania gotowe typu fast food.

Potrawy doprawiam, jeśli chodzi o pikantność, słoność, czy słodycz zazwyczaj umiarkowanie. Każdy powinien doprawić potrawę według swoich upodobań.

Blog kulinarny

Blog kulinarny o kuchni i zdrowym gotowaniu jest również książką zawierającą najlepsze przepisy na dania, które lubią moi bliscy.

Wśród przepisów może zachwycić szybki deser, ale i bardziej wymagające ciasto drożdżowe, czy pyszna szarlotka.

Przepisy na dania obiadowe mają również dużo zwolenników, a szczególnie moje ulubione danie fasolka po bretońsku, a z dań mięsnych karkówka po cygańsku.Polecam również moje ulubione placki i sałatki, które często są wegetariańskie.

Zapraszam po przepis

Będzie mi bardzo miło, jeśli skorzystasz z moich przepisów i odwiedzisz mnie ponownie. Jestem pewna, że ze mną polubisz gotowanie, bo to jest łatwe i przyjemne. Ucieszy mnie również każdy komentarz, a szczególnie z konstruktywną podpowiedzią, co mogę poprawić.
Zakaz kopiowania i powielania treści i zdjęć bez zgody autora
Copyright © 2015- Kuchcik gotuje - przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady