Czy thermomix sprawdzi się w mojej kuchni?

/ 0

Thermomix jest to urządzenie nie tylko wielofunkcyjne, ale śmiało możemy uznać, że kultowe. Na miano to pracował wiele lat i zadowalał nawet wymagających szefów kuchni. Jednak na co zwrócić uwagę, jeżeli zdecydujemy się na zakup tego sprzętu? Czy warto w niego zainwestować, bo przecież kosztuje niemało? Czy tak naprawdę Thermomix sprawdzi się w każdej kuchni? Jakie urządzenia uda mu się zastąpić? Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedź w dalszej części naszego tekstu.

Thermomix w kuchni

Co to właściwie za urządzenie?

Thermomix to popularne urządzenie wielofunkcyjne, które możemy nazwać robotem kuchennym. Pojawił się na rynku w latach 70 i od razu podbił serca wielu kobiet. Jednak zaznaczyć musimy, że z jego obsługą poradzi sobie każdy – bez względu na płeć. Przez kolejne lata urządzenie to udało się dopracować niemal do perfekcji. Zadbano o to, by rozszerzyć jego funkcjonalności i dlatego też aktualnie Thermomix staje się najbardziej wszechstronnym urządzeniem w kuchni. Dlaczego stał on się tak popularny? Za ciągle narastającą popularnością robota kuchennego zapewne stoi jego wszechstronne zastosowanie. Z powodzeniem możemy powiedzieć, że zastępuje on nawet 20 urządzeń w naszej kuchni, znacznie oszczędza czas na gotowaniu oraz zmniejsza do minimum konieczność używania garnków, różnego rodzaju naczyń, a tym samym brudzenia ich. Jednak mimo tego, że urządzenie to można nazwać genialnym, musimy wspomnieć o tym, że niekiedy konieczny będzie serwis Thermomix. Mowa tutaj nie tylko o ewentualnych awariach, ale warto zadbać o jego żywotność i przegląd, by mógł on cieszyć nas przez długie lata.

Thermomix w kuchni – wady i zalety tego urządzenia

Bardzo wiele osób, przed zakupem tego wielofunkcyjnego robota kuchennego zastanawia się, czy urządzenie to sprawdzi się w ich kuchni. Jeżeli mielibyśmy wymienić jego wady, niewątpliwie musimy wspomnieć tutaj o wysokiej cenie urządzenia. Ponadto warto wspomnieć o dostępie do zintegrowanej platformy z przepisami, która też stanowi miesięczny wydatek, aczkolwiek nie jest to konieczność. By jednak rozwiać wątpliwości, czy warto zakupić ten sprzęt, wymienimy wiele jego zalet. Urządzenie to jest wyposażone w czytelny, dotykowy wyświetlacz, który umożliwia nam zarządzanie pracą. Ponadto zastępuje ono blender, mikser, wagę kuchenną, maszynkę do mielenia mięsa, urządzenie do gotowania na parze parowar oraz wiele innych. Tak naprawdę posiada ono aż ponad 20 funkcji. Wyposażone jest również w wbudowaną aplikację z przepisami, a także jest niezwykle łatwe do czyszczenia i obsługi. Wcale nie musimy lubić gotować, by korzystać z Thermomixa. Urządzenie to podpowiada nam co dokładnie należy włożyć do misy i samo wykonuje za nas całą pracę. Dlatego też przygotowywanie posiłków za jego pomocą jest niezwykle łatwe i przyjemne. Nawet, jeżeli nie jesteśmy fanami gotowania, to urządzenie wielofunkcyjne pomoże nam przygotować naprawdę wykwintne dania, którymi możemy zaskoczyć naszych gości.

Czy Thermomix się psuje?

Thermomix podobnie jak każde urządzenie elektryczne ulega różnego rodzaju awariom. Często problem może pojawić się w nieprawidłowej pracy noży, niekiedy waga jest źle skalibrowana lub awaria dotyczy zupełnie czegoś innego. Jednak bardzo istotne jest to, by regularnie zadbać o serwisowanie tego sprzętu. Dlatego też istotny jest serwis Thermomix

Serwis Thermomix należy odwiedzić nie tylko wtedy, kiedy robot kuchenny przestanie zupełnie działać, ale pamiętać o tym raz na jakiś czas lub wtedy, kiedy zauważymy jego nieprawidłową pracę czy zaobserwujemy pojawiające się na wyświetlaczu błędy. Dzięki temu być może uda się uniknąć kosztownej naprawy, a tym samym przedłużymy żywotność naszego "szefa kuchni". Oczywiście warto wspomnieć o tym, że istnieją różnego rodzaju modele Thermomixa, które mimo tego, że są nieco starsze, to z pewnością warto je kupić. Tak naprawdę wcale nie musimy się zdecydować na ten najdroższy model i tym samym nie warto obawiać się jakichkolwiek usterek w przypadku poprzednich wersji. W przypadku pojawienia się drobnych problemów, serwis Thermomix - o ile wybierzemy dobrze - pomoże nam rozwiązać pojawiające się problemy. W przypadku jakiejkolwiek awarii nie warto się poddawać i decydować na zakup nowego sprzętu. Zawsze powinniśmy wziąć pod uwagę wszelkie prace serwisowe oraz zdecydować się na diagnostykę, nim zmuszeni będziemy wydać kolejną, sporą sumę pieniędzy na zakup nowego robota kuchennego.

*artykuł zewnętrzny

Komentarze

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *