Domowy dystrybutor wody – czy warto go mieć?

/ 0

Dystrybutor wody ciepłej i zimnej to urządzenie, które najsilniej kojarzy się z takimi miejscami, jak pomieszczenie socjalne w firmie czy korytarz w przychodni lekarskiej.

Woda w szklance
Dystrybutor wody ciepłej i zimnej to urządzenie, które najsilniej kojarzy się z takimi miejscami, jak pomieszczenie socjalne w firmie czy korytarz w przychodni lekarskiej. Maszyny wyposażone w 19-litrową butlę z wodą obecne są w obiektach, których właścicielom lub zarządcom zależy na tym, by pracownicy czy klienci mieli dogodny dostęp do dobrej jakości wody pitnej. Nikt raczej nie ma z tym problemu we własnym domu – wystarczy sięgnąć po butelkę wody mineralnej albo czajnik. Czy zatem warto zainwestować w choćby niewielki, nablatowy dystrybutor wody?

Jak wygląda domowy dystrybutor wody ciepłej i zimnej?

Wiele osób w ogóle nie rozważa zakupu dystrybutora wody (zimnej czy ciepłej), nie widząc takiej potrzeby. Korzyści wydają się niewielkie w porównaniu z ceną sprzętu czy stratą cennej przestrzeni. Ostatnia uwaga może dotyczyć wolnostojących dystrybutorów butlowych. Jednak nowoczesne dystrybutory wody są wielkości ekspresu do kawy i z powodzeniem można ustawić je na kuchennym blacie. Takie kompaktowe urządzenie nie wymaga bowiem wymiennych butli – podłącza się je bezpośrednio do sieci wodociągowej.

Domowy, bezbutlowy dystrybutor wody to niezwykle estetyczny, designerski wręcz sprzęt, który zajmuje niewiele miejsca i nie wymaga skomplikowanej obsługi. Steruje się nim za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego. Z eleganckich kraników może popłynąć kilka rodzajów wody:

  • przefiltrowana, schłodzona do temperatury kilku stopni Celsjusza,
  • orzeźwiająca, bo nasycona dwutlenkiem węgla (czyli woda gazowana),
  • podgrzana do żądanej temperatury, np. odpowiedniej do zaparzenia zielonej herbaty,
  • wrząca, idealna do szybkiego przygotowania kawy czy dania instant.

Korzyści z zakupu domowego dystrybutora wody

Jak widać, domowy dystrybutor wody gazowanej, zimnej i ciepłej to źródło rozmaitych korzyści. Takie urządzenie może zastąpić wiele innych – czajnik, saturator, dzbanek filtrujący. Urządzenie jest energooszczędne i to nie jedyna ulga dla portfela. Jednorazowa inwestycja w dystrybutor zwraca się w stosunkowo krótkim czasie dzięki uwolnieniu środków przeznaczanych na zakup wody butelkowanej czy recykling opakowań. To zresztą niezwykle istotne z ekologicznego punktu widzenia – używając dyspensera wody pitnej podłączonego bezpośrednio do domowego przyłącza, zmniejsza się ilość generowanych przez dane gospodarstwo śmieci.

Najistotniejszą korzyścią z zakupu na własny użytek dystrybutora wody ciepłej, zimnej i gazowanej jest to, że tym samym zyskuje się szybki, wygodny dostęp do smacznej wody pitnej, którą równie łatwo można wykorzystać do przygotowania domowej lemoniady albo naparu ziołowego. To zachęca wszystkich domowników do sięgania po takie zdrowe napoje, zamiast raczej po butelkę coli. Z tego powodu w domowy dystrybutor wody warto zainwestować szczególnie tam, gdzie mieszkają dzieci. Takie urządzenie ułatwi im wypracowanie sobie dobrego nawyku nawadniania organizmu w najefektywniejszy ze sposobów, czyli czystą, dobrej jakości wodą.

*artykuł zewnętrzny

Komentarze

Kuchcik gotuje — przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady

Blog kulinarny, na którym znajdziesz przepisy na proste, mniej i bardziej pracochłonne, smaczne i zdrowe dania, kuchnia domowa w nieco lżejszej odsłonie oraz smaki świata w moim wydaniu. Znajdziesz tu tylko sprawdzone przepisy, które zostały wypróbowane i zaakceptowane przez domowników i gości.

Przepisy

Przepisy kulinarne na pyszne pieczone ciasta np. seromakowiec, czy moja ulubiona malinowa chmurka, ale i łatwe do zrobienia ciasta bez pieczenia np.ciasto z jabłkami lub sernik bez pieczenia.

Domowe wypieki zazwyczaj są o umiarkowanej słodyczy, na co zwracam uwagę w opisie przepisu. Na stronie znajdziesz pomysły na śniadanie - naleśniki, na obiad - gulasz, a na kolację - pasta jajeczna. Z moich przepisów przygotujesz zdrowe surówki i sałatki, potrawy z mięsa i ryb oraz proste pieczywo, zupy i przetwory.

Przepisy i ich przygotowanie staram się dokładnie opisywać, aby nawet mniej doświadczone w kuchni osoby mogły je wykonać. Część przepisów ma już dodaną szacunkową liczbę kalorii w 100 g dania, aby można było korzystać z nich, będąc nawet na diecie.

Gotowanie

Gotuję z produktów jak najmniej przetworzonych, aby dania były nie tylko smaczne, ale pożywne i zdrowe. Do przygotowania używam jak najwyższej jakości produktów, które nie zawierają poprawiaczy smaku i wyglądu. Preferuję naturalne i sezonowe produkty, które dostępne są na lokalnym rynku. Do przyprawiania potraw używam świeżych lub suszonych ziół.

Gotowanie w domu jest dobrym sposobem na wyrobienie w sobie nawyku zwracania uwagi na to, co jemy i czym karmimy swoich bliskich. Dzięki przygotowywaniu posiłków w domu zwracamy większą uwagę na skład produktów, z których je robimy i zdrowiej się odżywiamy. Główną zaletą i chyba najważniejszą gotowania w domu jest to, że rzadziej sięgamy po niezdrowe dania gotowe typu fast food.

Potrawy doprawiam, jeśli chodzi o pikantność, słoność, czy słodycz zazwyczaj umiarkowanie. Każdy powinien doprawić potrawę według swoich upodobań.

Blog kulinarny

Blog kulinarny o kuchni i zdrowym gotowaniu jest również książką zawierającą najlepsze przepisy na dania, które lubią moi bliscy.

Wśród przepisów może zachwycić szybki deser, ale i bardziej wymagające ciasto drożdżowe, czy pyszna szarlotka.

Przepisy na dania obiadowe mają również dużo zwolenników, a szczególnie moje ulubione danie fasolka po bretońsku, a z dań mięsnych karkówka po cygańsku.Polecam również moje ulubione placki i sałatki, które często są wegetariańskie.

Zapraszam po przepis

Będzie mi bardzo miło, jeśli skorzystasz z moich przepisów i odwiedzisz mnie ponownie. Jestem pewna, że ze mną polubisz gotowanie, bo to jest łatwe i przyjemne. Ucieszy mnie również każdy komentarz, a szczególnie z konstruktywną podpowiedzią, co mogę poprawić.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Zakaz kopiowania i powielania treści i zdjęć bez zgody autora
Copyright © 2015- Kuchcik gotuje - przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady