Jaka powinna być odzież do profesjonalnej gastronomii?

/ 0

Specyfika branży gastronomicznej wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, również w zakresie odzieży. Profesjonalny strój w zależności od stanowiska pełni różne funkcje – w niektórych przypadkach ceniona jest przede wszystkim estetyka i atrakcyjność wizualna, w innych na pierwszym miejscu stawiana będzie wygoda i praktyczność. Bez względu na rodzaj odzieży, każdy element stroju powinien odznaczać się kilkoma ważnymi cechami.

Profesjonalna kuchnia
Specyfika branży gastronomicznej wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, również w zakresie odzieży. Profesjonalny strój w zależności od stanowiska pełni różne funkcje – w niektórych przypadkach ceniona jest przede wszystkim estetyka i atrakcyjność wizualna, w innych na pierwszym miejscu stawiana będzie wygoda i praktyczność. Bez względu na rodzaj odzieży, każdy element stroju powinien odznaczać się kilkoma ważnymi cechami.

Materiał, z którego wykonana jest odzież do profesjonalnej gastronomii


Odzież dla kucharza
Zarówno praca kucharza, jak i praca kelnera często nabiera szybkiego tempa. Wynikiem obsłużenia dużej ilości gości naraz nierzadko jest pot spływający po plecach. Dlatego od odzieży do profesjonalnej gastronomii wymaga się przede wszystkim tego, by zapewniała odpowiednią cyrkulację powietrza. Doskonale sprawdzi się wysokiej jakości bawełna, która jest materiałem nie tylko przepuszczającym powietrze, ale również łatwym i wygodnym w utrzymaniu w czystości, co szczególnie w kuchni ma ogromne znaczenie. Bawełna jest również lekka i wygodna, dlatego zarówno strój kelnera, jak i kucharza zapewni komfort i swobodę ruchów.

Funkcjonalność odzieży gastronomicznej


Na funkcjonalność odzieży do gastronomii wpływa nie tylko rodzaj materiału, z jakiego została uszyta, ale również krój i model. Do najczęściej wybieranych należą fasony wyposażone w uniwersalne i praktyczne kieszenie. Kelnerzy mogą schować w nich notes i długopis do przyjmowania zamówień, a kucharze niezbędne akcesoria. Niezwykle istotne, by odzież była przede wszystkim wygodna, a wpływ na to ma zarówno materiał, jak i fason. Nie ma nic gorszego niż ubranie w pracy, które powoduje dyskomfort, ponieważ nie zapewnia odpowiedniej cyrkulacji powietrza i krępuje ruchy. Każdy, kto przygotowuje potrawy, zarówno w profesjonalnej kuchni, jak i amatorsko doskonale wie, że trudno wykonywać te czynności bez pobrudzenia się. Szeroką gamę odzieży do gastronomii znajdziesz na iguanasklep.pl

Odzież do profesjonalnej gastronomii, w której dania przyrządzane są nieustannie przez kilka godzin wymaga ogromnej odporności na zabrudzenia. Nie powinno być problemów z usuwaniem plam. Dodatkowo istotna jest wytrzymałość ubrań – wilgotność powietrza unosząca się w kuchni może mieć niekorzystny wpływ na materiał, który jest niskiej jakości.

(artykuł zewnętrzny)

Komentarze

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Kuchcik gotuje — przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady

Blog kulinarny, na którym znajdziesz przepisy na proste, mniej i bardziej pracochłonne, smaczne i zdrowe dania, kuchnia domowa w nieco lżejszej odsłonie oraz smaki świata w moim wydaniu. Znajdziesz tu tylko sprawdzone przepisy, które zostały wypróbowane i zaakceptowane przez domowników i gości.

Przepisy

Przepisy kulinarne na pyszne pieczone ciasta np. seromakowiec, czy moja ulubiona malinowa chmurka, ale i łatwe do zrobienia ciasta bez pieczenia np.ciasto z jabłkami lub sernik bez pieczenia.

Domowe wypieki zazwyczaj są o umiarkowanej słodyczy, na co zwracam uwagę w opisie przepisu. Na stronie znajdziesz pomysły na śniadanie - naleśniki, na obiad - gulasz, a na kolację - pasta jajeczna. Z moich przepisów przygotujesz zdrowe surówki i sałatki, potrawy z mięsa i ryb oraz proste pieczywo, zupy i przetwory.

Przepisy i ich przygotowanie staram się dokładnie opisywać, aby nawet mniej doświadczone w kuchni osoby mogły je wykonać. Część przepisów ma już dodaną szacunkową liczbę kalorii w 100 g dania, aby można było korzystać z nich, będąc nawet na diecie.

Gotowanie

Gotuję z produktów jak najmniej przetworzonych, aby dania były nie tylko smaczne, ale pożywne i zdrowe. Do przygotowania używam jak najwyższej jakości produktów, które nie zawierają poprawiaczy smaku i wyglądu. Preferuję naturalne i sezonowe produkty, które dostępne są na lokalnym rynku. Do przyprawiania potraw używam świeżych lub suszonych ziół.

Gotowanie w domu jest dobrym sposobem na wyrobienie w sobie nawyku zwracania uwagi na to, co jemy i czym karmimy swoich bliskich. Dzięki przygotowywaniu posiłków w domu zwracamy większą uwagę na skład produktów, z których je robimy i zdrowiej się odżywiamy. Główną zaletą i chyba najważniejszą gotowania w domu jest to, że rzadziej sięgamy po niezdrowe dania gotowe typu fast food.

Potrawy doprawiam, jeśli chodzi o pikantność, słoność, czy słodycz zazwyczaj umiarkowanie. Każdy powinien doprawić potrawę według swoich upodobań.

Blog kulinarny

Blog kulinarny o kuchni i zdrowym gotowaniu jest również książką zawierającą najlepsze przepisy na dania, które lubią moi bliscy.

Wśród przepisów może zachwycić szybki deser, ale i bardziej wymagające ciasto drożdżowe, czy pyszna szarlotka.

Przepisy na dania obiadowe mają również dużo zwolenników, a szczególnie moje ulubione danie fasolka po bretońsku, a z dań mięsnych karkówka po cygańsku.Polecam również moje ulubione placki i sałatki, które często są wegetariańskie.

Zapraszam po przepis

Będzie mi bardzo miło, jeśli skorzystasz z moich przepisów i odwiedzisz mnie ponownie. Jestem pewna, że ze mną polubisz gotowanie, bo to jest łatwe i przyjemne. Ucieszy mnie również każdy komentarz, a szczególnie z konstruktywną podpowiedzią, co mogę poprawić.
Zakaz kopiowania i powielania treści i zdjęć bez zgody autora
Copyright © 2015- Kuchcik gotuje - przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady