Na czym polega metoda detoksu sokowego i jakie są jej efekty?

/ 1

W telewizji, internecie i innych mediach, można często usłyszeć o tym, że detoks organizmu jest bardzo istotny ze względu na ciągły stres i niezdrowy tryb życia. Każdego dnia wprowadzamy do naszych organizmów różne trujące związki (palenie papierosów, stres, życie w biegu, jedzenie tłustych przekąsek czy też słodyczy, czynniki środowiskowe itp.). Toksyny te wpływają niekorzystnie nawet na organizmy osób młodych.

Soki wyciskane na zimno

Istnieje wiele objawów świadczących o zatruciu organizmu. Można do nich zaliczać bezsenność, problemy z trawieniem, a także stałe uczucie zmęczenia niezależnie od ilości przesypianych godzin. Pogarsza się samopoczucie, stan skóry i włosów, człowiek nie czuje w sobie energii potrzebnej do podejmowania różnych codziennych wyzwań. W takim przypadku warto zastanowić się nad zmianą stylu życia i diety. Jedną z ciekawszych metod jest detoks, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn z wykorzystaniem soków.

Dlaczego warto oczyszczać organizm z wykorzystaniem soków


Istnieje wiele różnych metod detoksykacji organizmu ludzkiego, jednak to właśnie detoks sokowy (pomysły co wykorzystać do niego znajdziesz w sklepie RanoZebrano.pl) zyskuje bardzo wielu zwolenników w różnych zakątkach świata. Dieta ta jest bardzo prosta, opiera się na świeżych produktach i co najważniejsze, nie wymaga ona przygotowywania różnych skomplikowanych posiłków. Istotne jest jednak stosowanie soków produkowanych metodą tłoczenia na zimno, ponieważ to właśnie one oferują największą wartość odżywczą.
Kolejnym atutem tego rozwiązania jest możliwość tworzenia własnych kompozycji smakowych poprzez mieszanie soków z różnych owoców i warzyw. W czasie takiej detoksykacji można na początku odczuwać rozdrażnienie, nudności, senność i bóle głowy, ale po krótkim czasie objawy te ustąpią i zaczną pojawiać się pozytywne efekty. Soki dostarczają organizmowi potrzebnych witamin, minerałów, ale jednocześnie nie są tuczące i nie wprowadzają do organizmu ani grama niepotrzebnego cukru lub tłuszczu.

Jak długo stosować dietę sokową?


Zaletą oczyszczania organizmu z wykorzystaniem soków jest to, że dieta taka może trwać maksymalnie 5 dni. Nie jest to więc jakaś długa i uciążliwa dieta, która wpływa negatywnie na organizm człowieka. W czasie trwania diety nie trzeba zmieniać swojego rytmu życia i można normalnie pracować. Można też przeznaczyć te dni na regenerację, odpoczynek i odcięcie się od zajęć powodujących stres. Wielu celebrytów oraz zwykłych ludzi stosuje lub stosowało tę metodę i generalnie można spotkać się z pozytywnymi opiniami. Warto więc zainteresować się takim odtruwaniem.
Artykuł zewnętrzny

Komentarze  1. No tak ale czy są to soki kupowane w sklepach czy robione samemu ,uwielbiam soki to coś dla mnie ale slodycze też pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za odwiedziny 😊 Jest mi bardzo miło, że mój blog Ciebie zainteresował. Ucieszy mnie również Twój komentarz i polubienie mego profilu Facebook, Twitter lub Instagram.
Uwaga! Komentarze, które w treści zawierają linki do stron poza tym blogiem, są traktowane jako spam i usuwane 😑

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *