Samodzielne gotowanie czy catering? Podpowiadamy, co lepiej sprawdzi się na domowej imprezie

Organizacja domowego przyjęcia zawsze wiąże się z dużym nakładem pracy i przygotowań – sprzątanie, przygotowywanie stołów, wreszcie zakupy i przygotowanie posiłków i przekąsek dla gości. Nie każdy może poszczycić się talentem kulinarnym czy organizatorskim, na szczęście istnieje kilka możliwości, które ułatwią cały proces przygotowań, z gotowaniem włącznie. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania i dlaczego warto z niego skorzystać? Czy prywatny szef kuchni to dobre rozwiązanie?

Naczynia i deski z jedzeniem

Wygoda i jedzenie na najwyższym poziomie

Impreza, na której jest dobre jedzenie zawsze będzie udana – ugoszczenie naszych bliskich, znajomych czy rodzinę zwykle staje się priorytetem i chcemy, aby byli oni najedzeni i dobrze się bawili. By jednak samodzielnie przygotować posiłki, nierzadko przygotowania trzeba zacząć, już na dwa dni przed robiąc zakupy, planując ilość jedzenia na liczbę odwiedzających nas gości, a w trakcie imprezy serwować samodzielnie dania, przez co zwykle jesteśmy ciągle nieobecni przy stole i finalnie po imprezie bardzo zmęczeni.

Zamówienie dobrego cateringu właściwie eliminuje ten problem, ponieważ całą obsługą imprezy, jak i podaniem dań zajmują się kelnerzy, a jedyne co musimy zrobić, to wcześniej ustalić datę imprezy i menu na czas jej trwania. Jest to zdecydowanie najlepsze wyjście na organizowanie imprez okolicznościowych w domu, kiedy liczba gości jest o wiele większa niż zazwyczaj, a gotowanie dla tak dużej ilości osób staje się przytłaczające.

Prywatny szef kuchni a catering

Prywatny szef kuchni do wynajęcia polecany jest szczególnie osobom, którym zależy na przyrządzaniu posiłków wysokiej jakości, i kontroli podczas całego procesu przygotowywania, jako że kucharz wówczas gotuje dla nas w domu, w naszej własnej kuchni. Można to również potraktować jako dodatkowy element zaskoczenia dla gości, którzy będą mogli obserwować, jak ich jedzenie jest przygotowywane przez profesjonalnego kucharza do wynajęcia.

Catering natomiast opiera swoje działanie głównie na dostarczeniu i ewentualnym zaserwowaniu posiłków gościom, więc jeżeli zależy nam na zaskoczeniu gości, prywatny kucharz na imprezowy wieczór będzie idealnym rozwiązaniem!

Czym kierować się przy wyborze?

O ile kucharz do wynajęcia zwykle najlepiej sprawdzi się w kameralnych warunkach, tak catering jest najczęściej polecany dla osób, które chcą zorganizować wystawne przyjęcie w domu, a samodzielne przygotowanie posiłków dla tak dużej ilości osób zwyczajnie je przerasta. Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujemy, najważniejsze jest właściwie to, by wybrać dobrą firmę lub usługodawcę, którego opinia jest nieskazitelna, a są również polecane przez inne osoby w Internecie.

Renoma takich usług jest szczególnie ważna, ponieważ prócz efektowności w trakcie przyjęcia, liczy się przede wszystkim jakość i smak przyrządzonego i dostarczonego jedzenia. Postawmy zatem na renomę, na świeże składniki i sprawdzone dania, które uniwersalnie będą pasować. Opcja zlecenia przygotowania jedzenia przez kogoś z zewnątrz na naszą rodzinną imprezę ma same plusy, dlatego zdecydowanie warto poszukać kogoś sprawdzonego i wypróbować!

Artykuł powstał we współpracy z ulalachef.com.pl

Komentarze

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *