Oleje nierafinowane – producent, od którego warto kupować

/ 0

Coraz więcej osób decyduje się na włączenie do diety naturalnych produktów, które wykazują działanie prozdrowotne. Do tego grona bez wątpienia należą oleje nierafinowane. Jeśli pochodzą z właściwego źródła, mają szansę wiele zmienić. Sprawdź, gdzie kupić wysokiej jakości oleje!

Oleje nierafinowane

​Oleje nierafinowane – jakie kryteria muszą spełniać, by uznać je za jakościowe?

Do grona najznamienitszych olejów możemy zaliczyć między innymi olej lniany, konopny, makowy, jak również rydzowy. Każdy z nich posiada unikalne właściwości lecznicze. Niestety są one podatne na działanie wysokich temperatur. Pod ich wpływem olej może stracić większość swojego dobroczynnego działania. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby producent olejów nierafinowanych tłoczył surowce wyłącznie na zimno. Dzięki temu produkty zachowają witaminy, minerały oraz składniki odżywcze pierwotnie zawarte w roślinie, z której zostały pozyskane. Istotne znaczenie ma również to, by wybrany olej nie był filtrowany, a jedynie podlegał naturalnym procesom. Tak naprawdę, im mniejsza ingerencja w surowiec, tym lepiej. Oleje nierafinowane powstałe w taki sposób mogą pozytywnie wpłynąć na poziom glukozy, cholesterolu, a nawet zapobiec powstawaniu komórek nowotworowych.


​Oleje nierafinowane – dlaczego producent rolny ma przewagę?


Kupując oleje nierafinowane od producenta rolnego, masz szansę otrzymać produkt, którego doglądano już od momentu zasiewu. Wyselekcjonowane nasiona pozyskane z dojrzałych roślin zawierają najwięcej właściwości odżywczych. Zawdzięczają to odpowiednim warunkom glebowym oraz uprawie wolnej od substancji dosuszających i innych środków chemicznych. Możesz dowiedzieć się o tym więcej ze strony https://olejewielkierychnowo.pl/oleje-tloczone-na-zimno/. Wysokiej jakości oleje powstają z wieloletniego doświadczenia i pasji, dlatego warto wybrać producenta rozsądnie. Czasem lepiej dopłacić, by zyskać olej, który z powodzeniem może zastąpić wiele suplementów diety. W tej kwestii stawianie na jakość bez wątpienia okaże się opłacalne.

*artykuł zewnętrzny

Komentarze

Kuchcik gotuje — przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady

Blog kulinarny, na którym znajdziesz przepisy na proste, mniej i bardziej pracochłonne, smaczne i zdrowe dania, kuchnia domowa w nieco lżejszej odsłonie oraz smaki świata w moim wydaniu. Znajdziesz tu tylko sprawdzone przepisy, które zostały wypróbowane i zaakceptowane przez domowników i gości.

Przepisy

Przepisy kulinarne na pyszne pieczone ciasta np. seromakowiec, czy moja ulubiona malinowa chmurka, ale i łatwe do zrobienia ciasta bez pieczenia np.ciasto z jabłkami lub sernik bez pieczenia.

Domowe wypieki zazwyczaj są o umiarkowanej słodyczy, na co zwracam uwagę w opisie przepisu. Na stronie znajdziesz pomysły na śniadanie - naleśniki, na obiad - gulasz, a na kolację - pasta jajeczna. Z moich przepisów przygotujesz zdrowe surówki i sałatki, potrawy z mięsa i ryb oraz proste pieczywo, zupy i przetwory.

Przepisy i ich przygotowanie staram się dokładnie opisywać, aby nawet mniej doświadczone w kuchni osoby mogły je wykonać. Część przepisów ma już dodaną szacunkową liczbę kalorii w 100 g dania, aby można było korzystać z nich, będąc nawet na diecie.

Gotowanie

Gotuję z produktów jak najmniej przetworzonych, aby dania były nie tylko smaczne, ale pożywne i zdrowe. Do przygotowania używam jak najwyższej jakości produktów, które nie zawierają poprawiaczy smaku i wyglądu. Preferuję naturalne i sezonowe produkty, które dostępne są na lokalnym rynku. Do przyprawiania potraw używam świeżych lub suszonych ziół.

Gotowanie w domu jest dobrym sposobem na wyrobienie w sobie nawyku zwracania uwagi na to, co jemy i czym karmimy swoich bliskich. Dzięki przygotowywaniu posiłków w domu zwracamy większą uwagę na skład produktów, z których je robimy i zdrowiej się odżywiamy. Główną zaletą i chyba najważniejszą gotowania w domu jest to, że rzadziej sięgamy po niezdrowe dania gotowe typu fast food.

Potrawy doprawiam, jeśli chodzi o pikantność, słoność, czy słodycz zazwyczaj umiarkowanie. Każdy powinien doprawić potrawę według swoich upodobań.

Blog kulinarny

Blog kulinarny o kuchni i zdrowym gotowaniu jest również książką zawierającą najlepsze przepisy na dania, które lubią moi bliscy.

Wśród przepisów może zachwycić szybki deser, ale i bardziej wymagające ciasto drożdżowe, czy pyszna szarlotka.

Przepisy na dania obiadowe mają również dużo zwolenników, a szczególnie moje ulubione danie fasolka po bretońsku, a z dań mięsnych karkówka po cygańsku.Polecam również moje ulubione placki i sałatki, które często są wegetariańskie.

Zapraszam po przepis

Będzie mi bardzo miło, jeśli skorzystasz z moich przepisów i odwiedzisz mnie ponownie. Jestem pewna, że ze mną polubisz gotowanie, bo to jest łatwe i przyjemne. Ucieszy mnie również każdy komentarz, a szczególnie z konstruktywną podpowiedzią, co mogę poprawić.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Zakaz kopiowania i powielania treści i zdjęć bez zgody autora
Copyright © 2015- Kuchcik gotuje - przepisy na pyszne ciasta i zdrowe obiady