Szklanka soku warzywnego dziennie - czy to dobry pomysł?

Sok warzywny

Szklanka soku warzywnego dziennie — czy to dobry pomysł?


Obecnie bardzo modne jest zdrowe odżywianie i dlatego też coraz więcej osób ma w swojej diecie warzywa w różnej formie. Świetnym rozwiązaniem są soki warzywne, które nie tylko są zdrowe, ale również są niesamowicie smaczne. Dobrze jest zatem wiedzieć, czy szklanka soku warzywnego dziennie jest znakomitym rozwiązaniem, by zadbać o swoje zdrowie. Warto wiedzieć, z jakich warzyw można zrobić tego rodzaju soki, by miały dopasowane właściwości do swoich potrzeb.

Z jakich warzyw można zrobić soki tłoczone?

Dobrze jest wiedzieć, że soki warzywne można zrobić z następujących warzyw:

 • brokuły,
 • kapusty,
 • marchewka,
 • szpinak,
 • pomidory,
 • ogórki,
 • buraki,
 • pietruszka,
 • seler.

Należy także pamiętać, że różne warzywa można ze sobą mieszać, dzięki czemu stworzy się fantastyczny i niesamowicie zdrowy sok, który można pić codziennie. Świetnym połączeniem jest pomidor z marchewką czy też marchewka z selerem oraz brokułem. Warto wspomnieć, iż do warzyw można dodać też dla smaku owoce, które dodadzą nieco słodyczy dla smaku. Co najważniejsze, to tego rodzaju soki mogą pić praktycznie wszyscy, którzy nie są uczuleni na dane warzywo. Tym sposobem można zadbać o zdrowie całej swojej rodziny.

Czy picie szklanki soku warzywnego dziennie jest dobrym pomysłem?

Picie soku warzywnego jest bardzo zdrowe i pomaga w trawieniu, dodatkowo również może oczyścić organizm. Warto zatem wprowadzić do swojej diety nawyk picia przynajmniej szklanki soku dziennie. Co więcej, to w takiej formie warzywa są bardzo dobrze przyjmowane, szczególnie przez najmłodszych domowników. Tym sposobem można zadbać o dzieci i ich zdrowie. Warzywa w formie soku pozwalają na to, by organizm przyswoił wszystkie potrzebne właściwości, które pomagają w tym, by można było się zdrowo rozwijać. Soki są także naturalnym lekarstwem, dlatego też dobrze jest je pić szczególnie w okresie jesienno- zimowym. Soki z warzyw tłoczonych mają również funkcję regenerującą, energetyzującą oraz wzmacniają kości i stawy. Warto zwrócić uwagę, że soki warzywne usuwają także wszystkie niepotrzebnie toksyny, przez co dobrze jest, aby piły soki również najmłodsi.

Gdzie można kupić soki z warzyw tłoczonych?

Soki warzywne są obecnie dostępne w sklepach spożywczych, ale można również je kupić bezpośrednio od rolników, dzięki czemu będzie się miało pewność, że warzywa są zdrowe i do soków nie zostały dodane żadne szkodliwe składniki. Dobrze jest też wspomnieć, że tego rodzaju soki są też dostępne w sklepach internetowych, dzięki czemu nie ma problemu, by zrobić zakupy bez potrzeby wychodzenia z domu. Warto też dodać, iż soki z warzyw tłoczonych są też dostępne w różnych pojemnościach, dzięki czemu każdy może wybrać taką pojemność kartonu soku, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Dobrze jest też zaznaczyć, że soki, które są kupione w sklepie online, są odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu w transporcie nie ulegają żadnym uszkodzeniom.  

Warto zaznaczyć, że soki po otwarciu dobrze jest przechowywać w lodówce, zwłaszcza w letnie i upalne dni, kiedy to w pomieszczeniu może być zbyt wysoka temperatura dla takich napojów.

 *artykuł zewnętrzny

Komentarze

 1. Warzywne soki najlepsze. Nieocenione właściwości zdrowotne i smakowe.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za odwiedziny 😊 Jest mi bardzo miło, że mój blog Ciebie zainteresował. Ucieszy mnie również Twój komentarz i polubienie mego profilu Facebook, Twitter lub Instagram.
Uwaga! Komentarze, które w treści zawierają linki do stron poza tym blogiem, są traktowane jako spam i usuwane 😑

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *