Villeroy and Boch - historia marki

/ 0

Villeroy and Boch to dziś jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych producentów ceramiki użytkowej. Marka ta od wielu lat kojarzy się prawdziwym szykiem oraz elegancją. Czy wiesz, jak wyglądały początki kształtowania się ceramicznego giganta? Poznaj kulisy powstania firmy Villeroy and Boch, a także dowiedz się, jak stała się ona największym przedsiębiorstwem w swojej branży. Oto krótka historia Villeroy and Boch!Nie ma ani grama przesady w stwierdzeniu, że Villeroy and Boch to jedno z największych (jeśli nie największe) przedsiębiorstw ceramicznych na świecie. Firma, której siedziba mieści się w niemieckim Mettlach, wyceniana jest nawet na kwotę ponad 740 milionów euro. Obecnie zatrudnia ona ponad 7000 osób, dzięki którym powstają wyjątkowe ceramiczne wyroby stołowe oraz łazienkowe. Jak powstawał gigant Villeroy and Boch? Poznaj historię marki i przekonaj się o jej wyjątkowości!


Wszystko rozpoczęło się w roku 1748
Początków marki Villeroy and Boch należy doszukiwać się w XVIII wieku. Dokładnie w roku 1748 roku przedsiębiorca Francois Boch wraz ze swoimi trzema synami rozpoczął produkcję ceramicznej zastawy stołowej i akcesoriów, które niemal natychmiast okazały się towarem najwyższej jakości. Początkowo przedsiębiorstwo działało we francuskim Lorraine. Z czasem jednak siła marki wzrastała i zaczęła interesować się nią konkurencja.

Przełomowy rok 1836
W roku 1809 firma Bocha rozwijała się niezwykle sprawnie. Przedsiębiorstwo zanotowało znaczący wzrost i industrializację. Nie umknęło to konkurencji, która chciała nawiązać współpracę z ceramicznym obiecującym producentem. W ten sposób, w roku 1836, Francois Boch postanowił stworzyć fuzję z niejakim Nicolasem Villeroyem. Od tego momentu firma zmienia swój szyld, który znany jest i używany po dziś dzień.

Szybki rozwój
Firma Villeroy and Boch zyskiwała na znaczeniu. Interesy przedsiębiorstwa zmierzały w dobrym kierunku i przynosiły ogromne zyski. Trzydzieści lat po dokonaniu fuzji, Francois Boch i Nicolas Villeroy postanawiają rozszerzyć swoją ofertę. Od tego momentu ich marka zaczyna produkować również akcesoria z branży budowlanej – m.in. glazurę. Ich wyroby cieszyły się taką sławą, że ozdobiono nimi między innymi katedrę w Kolonii, nowojorski Holland Tunnel oraz posadzki słynnego Titanica!
Ceramika sanitarna
Rozwój techniczny, a także zwrócenie uwagi na istotną kwestię przestrzegania codziennej higieny sprawiły, że wzrósł na przełomie XIX i XX wieku popyt na produkty ceramiki łazienkowej. Skrzętnie wykorzystała to oczywiście firma Villeroy and Boch, która oferowała piękne akcesoria, takie jak wanny czy umywalki.

Luigi Colani
Firma nadal produkowała różne produkty ceramiczne. Ogromny przełom nastąpił w latach 70. XX wieku, kiedy to projektant Lugi Colani zaprojektował wyjątkowe akcesoria łazienkowe. Odtąd nie służyły one tylko do dbania higieny, ale stanowiły istotny i niezwykle piękny element wystroju domu. Fantastyczny design tych produktów przyciągał uwagę klientów. Trend ten utrzymał się do dziś – Valleroy and Boch oferuje najatrakcyjniejsze i najlepsze jakościowo produkty ceramiczne. Przedsiębiorstwo nadal oferuje fantastycznie zdobione zastawy stołowe oraz modne i unikatowe przyrządy łazienkowe! Ponad dwustuletnia tradycja funkcjonuje nadal!

Martyna Walecka
Artykuł powstał dzięki konsultacji z NaMoimStole.pl, które proponuje zastawę stołową od Villeroy & Boch: namoimstole.pl/produkty/villeroyandboch.

Komentarze

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *