Wyciskarka do soku

/ 2

Wybór odpowiedniej wyciskarki do skoków nie jest łatwy. Oczywiście dobrze wiemy o tym, że podstawową funkcją tego urządzenia jest wyciskanie soku, jednak efekt końcowy bardzo często bywa różny.Każda wyciskarka ma inny czas wyciskania soku, inną wydajność i rodzaje owoców i warzyw, które można nią wyciskać.

Każdy z nas słyszał opinie o różnych wyciskarkach do soków. Jednak nigdy nie znajdziemy idealnej wyciskarki. Chcąc kupić nową wyciskarkę do owoców i warzyw, musisz zadać sobie kilka podstawowych pytań: z czego chcemy wyciskać sok, jaki sok najbardziej lubimy, ile soku chcesz dziennie wyciskać, jak często będziesz korzystał z wyciskarki? Odpowiadając sobie na te pytania, znacznie ułatwisz sobie zakup wyciskarki do warzyw i owoców.

Wyciskarki do owoców i warzyw pozwalają na uzyskanie soku z najbardziej popularnych warzyw i owoców np. marchwi i jabłek. Problem pojawia się w momencie, gdy chcemy wycisnąć sok z warzyw liściastych np. natki pietruszki czy liści szpinaku. Z tym rodzajem warzyw nie każda wyciskarka sobie poradzi. Jednak lepszej jakości wyciskarka do owoców powinna sobie z tym doskonale poradzić.

 Wyciskarka do soków potrzebuje nieco więcej czasu na wyciśnięcie soku niż tradycyjna sokowirówka, ale za to uzyskany z wyciskarki sok jest o wiele smaczniejszy, zdrowszy i zawiera więcej witamin, które są potrzebne naszemu organizmowi zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wyciskarka do soku potrzebuje około 5 minut na wyciśnięcie soku i jest ona najbardziej wydajna w porównaniu z sokowirówką. Dlatego też tak istotne jest to, ile soku chcemy dziennie wypijać.

  Jak wiadomo, każde urządzenie zaraz po użyciu należy dokładnie umyć. W pierwszym momencie po użyciu czynność ta nie sprawia najmniejszego problemu, jednak po dłuższym czasie może okazać się to nieco trudniejsze ze względu na to, że pozostałości po owocach i warzywach przysychają do obudowy wyciskarki. Jeśli jednak w domu posiadamy zmywarkę, to nie będzie to żadnym problemem, ponieważ wyciskarki do owoców i warzyw można z powodzeniem myć w takich urządzeniach.

 Na polskim rynku istnieje wiele wyciskarek do soków. Różnią się one wydajnością, marką no i oczywiście ceną. Jeśli chcemy wyciskać dobre jakościowo soki, powinniśmy wybrać wyciskarkę z tej wyższej półki, zagwarantuje nam to również jej dłuższą żywotność.
*artykuł inspirowany

Komentarze

  1. Wyciskarka to świetna sprawa, zwłaszcza jak lubimy świeże soki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobry sprzęt zawsze jest mile widziany w kuchni :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za odwiedziny 😊 Jest mi bardzo miło, że mój blog Ciebie zainteresował. Ucieszy mnie również Twój komentarz i polubienie mego profilu Facebook, Twitter lub Instagram.
Uwaga! Komentarze, które w treści zawierają linki do stron poza tym blogiem, są traktowane jako spam i usuwane 😑

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *