2016-08-27

Sałatka owocowa z melona

Zdrowa i bardzo smaczna sałatka owocowa, którą można bardzo szybko przygotować dla gości na lekki deser. W skład sałatki wchodzi mango, melon i kiwi oraz delikatny sos z limonki i miodu.

Sałatka na lato z mango i melona
Sałatka jest bardzo soczysta, gdyż melon zawiera dużo wody. Zarówno melon, jak i mango oraz kiwi, to źródło wielu witamin i minerałów, więc warto po nie sięgać. Idealnie orzeźwia w upalne dni.

Do sałatki najlepsze są dojrzałe owoce. Dojrzałe mango ma intensywny lekko słodki zapach, na skórce po naciśnięciu zostaje ślad. Zapach dojrzałego melona jest również wyczuwalny przez skórkę. W sałatce najlepiej smakuję wcześniej schłodzone owoce.
Owocowa sałatka z kiwi, melona i mango

Składniki:

 • 1 dojrzałe mango
 • 1 dojrzały melon
 • 2 dojrzałe kiwi
 • 1 limonka
 • 1 łyżeczka miodu naturalnego 

Przygotowanie:

 1. Mango umyć, postawić na ogonku i z obu stron odkroić od brzegu 1/3 część mango, pozostawiając w środku pasek z płaską pestką. Wnętrze odkrojonych kawałków ponacinać delikatnie w kratkę (nie przekroić skórki). Po nacięciu wypchnąć kratkę i nożem poodcinać od skórki powstałą kostkę.
 2. Melona umyć, przekroić wzdłuż na 4 części, wyciąć gniazdo z pestkami, a następnie odciąć miąższ melona od skóry. W niektórych, mniej dojrzałych melonach trzeba pozostawić przy skórze około 0,5 cm melona, gdyż jest on jeszcze twardy i niezbyt smaczny (najlepiej przed wykrawaniem kawałeczek spróbować). Melona pokroić w kostkę, podobną do mango.
 3. Kiwi obrać ze skórki i pokroić na kawałki zbliżone wielkością do pozostałych owoców.
 4. Wycisnąć sok z limonki, rozmieszać w nim naturalny miód i takim sosem polać pokrojone owoce.

  Zobacz również: deser warstwowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za odwiedziny 😊 Jest mi bardzo miło, że mój blog Ciebie zainteresował. Ucieszy mnie również Twój komentarz i polubienie mego profilu Facebook, Twitter lub Instagram.
Uwaga! Komentarze, które w treści zawierają linki do stron poza tym blogiem, są traktowane jako spam i usuwane 😑

Drukuj