Czym różni się wino musujące od zwykłego prócz bąbelków?

/ 1

Szampan kojarzy się nam najczęściej z ważnymi wydarzeniami. Nikt z nas nie wyobraża sobie Sylwestra bez kieliszka tego trunku o północy. W tradycji utarło się również, że nowożeńcy są nim witani przed rozpoczęciem imprezy weselnej. Jednak zdarza się, że mylimy szampana z winem musującym. Jak więc je rozróżnić?

Butelka

Prawdziwy jest tylko jeden...

Jak sama nazwa wskazuje oryginalny szampan, pochodzi z Szampanii. Region ten położony jest we Francji i to właśnie Francuzom zawdzięczamy produkcję tego alkoholu. Oczywiście cały proces tworzenia jest ściśle przestrzegany już od momentu zbioru owoców.

Cena

Za oryginalnego szampana zapłacimy dużo większe pieniądze niż za wino musujące. Ceny tych pierwszych mogą być bardzo wysokie i zależą od producenta i jakości. Wino musujące znajdziemy w niemal każdym sklepie z alkoholem i kupimy już za kilkanaście złotych.

Smak

To różnica niemal tak odczuwalna, jak cena obydwu trunków. Wino musujące jest mniej wyszukane i nie znajdziemy w nim tylu różnych smaków. Co innego, gdy uda nam się skosztować szampana. Każdy, kto zna się na tego rodzaju trunkach, bez trudu wyodrębni ciekawe nuty smakowe.

Alternatywnie

Jak widać, wino musujące jest tańszą alternatywą dla szampana, nie oznacza to jednak, że gorsze. Wiele krajów posiada własne alkohole musujące. Są one produkowane między innymi w Hiszpanii, Portugalii i Włoszech.

Gdzie szukać?

Prawdziwego szampana znajdziemy tylko w niektórych sklepach i oczywiście w Sieci. Warto jednak dobrze się przygotować do zakupów i poczytać wcześniej o różnych producentach. Jeśli chcemy być pewni jakości szampana, skorzystajmy ze strony wineavenue24.pl. Znajdziemy tam kilka rodzajów tego alkoholu, a dzięki dokładnemu opisowi dowiemy się między innymi, do jakich dań będzie pasowało najlepiej.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy szampana, czy wino musujące pamiętajmy, by odpowiednio je podać. Obydwa powinny być mocno schłodzone. Warto zwrócić też uwagę na kieliszki. Najlepsze będą te wydłużone, o kształcie przypominającym tulipana.
*artykuł inspirowany

Komentarze

  1. Cena dobrego szampana to rzeczywiście spory wydatek, ale na specjalne okazje, jak ślub na pewno warto się wykosztować :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za odwiedziny 😊 Jest mi bardzo miło, że mój blog Ciebie zainteresował. Ucieszy mnie również Twój komentarz i polubienie mego profilu Facebook, Twitter lub Instagram.
Uwaga! Komentarze, które w treści zawierają linki do stron poza tym blogiem, są traktowane jako spam i usuwane 😑

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *