Kilka słów o wyciskarkach do soków

/ 6

Sok z wyciskarkiWyciskarki do soków zapewniają użytkownikowi spożywanie soków ze świeżych owoców lub warzyw.


Aby kupić odpowiednią wyciskarkę do owoców i warzyw należy przede wszystkim wiedzieć do jakich produktów będzie ona używana i jak często. Nie są to sprzęty specjalnie drogie, jednak przed ich zakupem warto przejrzeć oferty producentów w Internecie i wybrać najbardziej optymalną wyciskarkę do naszych potrzeb.

Wady i zalety wyciskarki do owoców i warzyw

Najważniejszą zaletą wyciskarki do soków jest po prostu opcja posiadania soku ze świeżych produktów. Posiada on wszelkie najważniejsze wartości odżywcze, jest smaczny i zdrowy. Wyciskarki nie napowietrzają soku, w związku z czym nie ulega on utlenieniu i niekonieczne jest jego spożycie tuż po wyciśnięciu. Sok uzyskiwany dzięki stosowaniu wyciskarki można wytworzyć praktycznie z każdego, nawet najmniejszego owocu, a także różnego rodzaju ziół. Dzięki posiadaniu wyciskarki można również homogenizować owoce – czyli mówiąc prościej – uzyskać z ich mus. Ponadto ich niewątpliwą zaletą jest łatwość czyszczenia i konserwacji. Wśród wad wyciskarek wymienić należy jedynie czasochłonność całego procesu, gdyż są to urządzenia działające na zasadzie wolnych obrotów.

Rodzaje wyciskarek do soków i ich dodatkowe funkcje

Wśród wyciskarek do soków można wyróżnić te, które obsługuje się ręcznie oraz elektryczne. Wyciskarki ręczne są lżejsze i służą do mniejszych ilości surowca. Elektryczne można używać do wyciskania dużej ilości soków, z każdego rodzaju warzyw i owoców. Można je podzielić na jednoślimakowe (z ostrzami lub bez ostrzy), dwuślimakowe (uważane za najbardziej efektywne; sok uzyskany dzięki nim jest najbardziej wartościowy).

Jeżeli wciąż ma się wątpliwości, jaki typ wyciskarki chce się użyć, należy zwrócić uwagę na jej moc. Do miękkich produktów używa się wyciskarki o mocy 100 – 150 W, zaś do warzyw takich jak marchew, buraki czy seler, a więc zdecydowanie twardych należy użyć urządzenia, które ma moc powyżej 150 W.

Przy wyborze wyciskarki można też kierować się tym jakie dodatkowe funkcje ona posiada. Niektóre z nich są wyposażone w bardzo wygodną opcję automatycznego odprowadzania miąższu, dzięki czemu nie trzeba rozkręcać całej maszyny po zakończeniu procesu. Część wyciskarek do zestawu ma również dołączone końcówki do mielenia mięsa czy kręcenia makaronu. Warto również zwracać uwagę czy producent oferuje wymienne wałki ślimakowe oraz, czy wyciskarka posiada gumowe nóżki, co zapobiegnie ślizganiu się jej po kuchennym blacie.
*artykuł inspirowany

Komentarze

 1. Uwielbiam soki świeżo wyciskane :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyciskarka do soków to bardzo przydatny sprzęt w kuchni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam, że takie soki są bardzo zdrowe. Niestety nie mam żadnej sokowirówki w domu ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Byle nie sokowirówki! Z wyciskarek wychodzą o wiele lepsze! Na swojej gotie zasuwam codziennie, widać poprawę cery i więcej sił do działania, witaminki robią swoje :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam już ponad 2 lata wyciskarkę ronic i nie wyobrażam sobie bez niej życia. codziennie staram się pić świeże soczki, a tych sklepowych już nie tknę nigdy...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za odwiedziny 😊 Jest mi bardzo miło, że mój blog Ciebie zainteresował. Ucieszy mnie również Twój komentarz i polubienie mego profilu Facebook, Twitter lub Instagram.
Uwaga! Komentarze, które w treści zawierają linki do stron poza tym blogiem, są traktowane jako spam i usuwane 😑

FORMULARZ KONTAKTOWY

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *